Wróć

​Jakie pytania warto zadać pracodawcy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

Blog Img

Czy kiedykolwiek po rozmowie kwalifikacyjnej miałeś wrażenie, że nie uzyskałeś wszystkich informacji o danym stanowisku? A może dopiero po kilku dniach przyszły Ci do głowy pytania, których nie zadałeś. Poniżej wskażemy jakie pytania warto zadać rekruterowi.

 

Oprócz standardowych pytań, które powinieneś zadać takie jak zakres obowiązków, wynagrodzenie, formę umowy itp jest jeszcze kilka pytań, które pozwolą Ci lepiej poznać swojego przyszłego pracodawcę i Twoje stanowisko.

  1. Ścieżka rozwoju dla Twojego stanowiska – warto od razu zapytać jak pracodawca widzi rozwój na danym stanowisko, po jakim czasie jest możliwy awans, od czego jest zależny, jak wygląda struktura firmy.

  2. Kwalifikacje na stanowisko – zapytaj się czy Twoje umiejętności I doświadczenie są wystarczające, czy może jest coś czym się wyróżniasz, lub nad czym powinieneś popracować. Takie informacje dadzą Ci przewagę w kolejnych etapach rekrutacji.

  3. Proces rekrutacyjny – jak wygląda, kto go będzie prowadził, ile jest etapów, ile firma będzie potrzebowała czasu na decyzję. Będziesz wiedział czego możesz się spodziewać, a ewentualny długi czas oczekiwania na decyzję firmy nie będzie dla Ciebie frustrujący.

  4. Co stało się z poprzednikiem – Nie zawsze rekruter będzie mógł odpowiedzieć na to pytanie, ale zawsze warto zapytać, być może firma się rozwija I tworzy nowe stanowisko, może poprzednia osoba nie radziła sobie z obowiązkami – jest to zawsze wskazówka jakie wyzwania mogą na Ciebie czekać.

  5. Zespół – warto zapytać czy jest to stanowisko samodzielne, czy będzie to praca zespołowa. Ile osób liczy ewentualny zespół, czy jest duża rotacja w zespole. Warto wiedzieć czy przychodzisz już do zgranego wcześniej zespołu, czy może jest tworzony zupełnie świeży skład.

Chcesz porozmawiać o możliwościach zawodowych? Zapraszamy do kontaktu z Dominiką Bochenek: Dominika.Bochenek@cpljobs.pl