Wróć

Czy to już jest czas zmienić pracę?

Blog Img

​Dźwięk budzika powoduje dreszcze. Podróż do pracy stała się bolesna. Narzekasz na pracę bardziej niż na cokolwiek innego. Zadręczasz ludzi pytaniem „a Ty, co robisz w życiu?”

Wcześniej czy później większość z nas zmienia pracę, a powodów tej decyzji jest nieskończenie wiele. Jednak są pewne powtarzalne znaki, które mówią, że to już czas….

Nienawidzisz poranków

Większość z nas korzysta z funkcji drzemki w telefonie, albo wolałoby leżeć dłużej w ciepłym łóżku, ale jeśli każdego dnia walczysz mocno ze sobą, aby wyjść z domu, czas zmienić pracę. Spędzamy większość czasu w pracy i nie powinno być to udręką. Gdy „Sunday night fear” pojawia się codziennie, zacznij szukać nowej pracy.

Masz poczucie, że nikomu nie zależy

Może to brzmieć ostro, ale jeśli czujesz się nie doceniany, po co zostawać w miejscu? Docenienie może przybierać różne formy i każdy człowiek ma na nie inne zapotrzebowanie, ale każdy z nas potrzebuje docenienia – zarówno finansowego, jak i nie. Kiedy managerowie nie doceniają Twojej ciężkiej pracy ani poprzez feedback, ani poprzez bonusy, czas odejść.

Znudzenie jest normą

Pójście do pracy, prokrastynacja, zrobienie minimum, siedzenie i patrzenie ze znudzeniem na ekran. Jeśli tak wygląda Twoja praca i nie ma możliwości postawienia przed Tobą nowych wyzwań, powinieneś zacząć szukać czegoś nowego.

Nie możesz przestać narzekać

Twój pesymizm zalewa Ciebie i wszystkich wokół. Pomyśl o swoim przeciętnym dniu w pracy. Czy składa się głównie z narzekania? Czy Twój szef Cię irytuje? Czy serwis sprzątający Cię irytuje? To dziwne klikanie czajnika też Cię irytuje? Twoi współpracownicy, znajomi i rodzina zna każdy szczegół Twoich problemów z pracą? Jeśli masz tak negatywne podejście do pracy i robi Ci się słabo na dźwięk własnego narzekania, po raz kolejny – to czas, aby zmienić pracę.

Wszystkie powyższe nie są subtelnymi znakami. Jeśli któryś z nich brzmi znajomo, oznacza to pewnie, że jesteś nieszczęśliwy w pracy. Dobrze by było w pierwszej kolejności przedstawić Twoje problemy HRom albo managerowi, bo jeśli nie zapytasz, na pewno nic się nie poprawi. Jeśli nie odniesie to skutku, zacznij rozglądać się za nowymi możliwościami, jednocześnie wciąż pracując ciężko.

Dobra wiadomość? Jest mnóstwo pracy na rynku, a nasz team doświadczonych rekruterów może Ci w tym pomóc.