Banner Mobile Image
Image 2022 02 04 T13 46 34

Outplacement

Zwolnienia w firmie to trudna decyzja dla pracodawcy i ogromna zmiana dla pracownika. W trudnym czasie warto pokazać, że pracodawca i pracownik tworzą jeden zespół. Jak zapewnić profesjonalne wsparcie zwalnianym pracownikom i zespołom?

Odpowiedzią jest usługa outplacementu, czyli zwolnień monitorowanych.

Cpl od lat specjalizuje się w usługach outplacementu i wspieraniu kariery zawodowej pracowników na wszystkich jej etapach. Nasz autorski program outplacementu zaczynamy od indywidualnego przygotowania kadry menedżerskiej w firmie Klienta, która będzie odpowiedzialna za sam proces zwolnień w danej organizacji. Klienci Cpl mogą wówczas liczyć, nie tylko na wsparcie osób zwalnianych, ale również na profesjonalne przygotowanie i zaplanowanie działań dla kadry menedżerskiej w zakresie komunikacji i trudnych rozmów z pracownikami.

Wdrażając proces outplacementu w firmie Klienta dużą wagę przykładamy również do przygotowania szczegółowej analizy profilu firmy Klienta oraz potrzeb i aspiracji zwalnianych osób. Konsultanci Cpl za każdym razem indywidualnie przygotowują program outplacementu uwzględniając przy tym potrzeby zwalnianej osoby, bądź specyfikę grupy, której dotyczy redukacja. Te działania pozwalają na efektywne dopasowanie narzędzi szkoleniowych, które będą w stanie wesprzeć pracownika w zaplanowaniu nowej ścieżki zawodowej. Jest to proces, przez który zwolnieni pracownicy przeprowadzani są stopniowo - krok po kroku - aż do momentu podjęcia nowego zatrudnienia.

Cpl oferuje dwie formy outplacementu:

  1. Outplamenet indywidualny - polecany w szczególności uczestnikom z poziomu specjalistów oraz średniej i wyższej kadry menedżerskiej.

  2. Outplacement grupowy– obejmujący warsztaty grupowe przygotowujące uczestników procesu do szybkiego znalezienia nowej pracy.

Cpl swoim Klientom proponuje m.in. trening radzenia sobie z trudnymi emocjami, budowanie samoświadomości własnego potencjału i motywacji, rozmowa rekrutacyjna bez tajemnic oraz inne warsztaty dopasowane do grupy uczestników.

  • szczegółową analizę kompetencji pracowników

  • pomoc przy napisaniu/przeredagowaniu CV

  • przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych

  • analizę rynku pracy i identyfikację potencjalnych firm, do których mogą aplikować pracownicy

  • budowanie sieci kontaktów biznesowych na profesjonalych portalach

  • kreowanie świadomości budowania własnej ścieżki kariery przez pracowników

Outplacement jest narzędziem, które ma przede wszystkim dać niezbędne wsparcie osobie zwolnionej – zarówno psychologiczne, jak i merytoryczne. Świadomie wykorzystane może znacznie złagodzić skutki procesu zwolnienia oraz skrócić okres poszukiwania nowej pracy. Pracowadca, który zadba o swoich pracowników na ostanim etapie zatrudnienia zawsze zyskuje w opnii nie tylko byłych, ale i przyszłych pracowników na rynku.

Szukasz dostawcy outplacementu?

Już teraz skontaktuj się z nami!

Powrót do Rozwój talentów