Banner Mobile Image
Image 2022 02 04 T13 55 43

Lumina Learning

Odpowiedni model kompetencyjny wspierający potrzeby biznesu odgrywa znaczącą rolę w efektywności, stabilizacji, jak i rozwoju organizacji. Kluczowym jest wdrożenie odpowiednio dopasowanych procesów rekrutacyjnych, planów rozwojowych pracowników oraz programów szkoleniowych, które realnie wzmocnią zarówno jednostki, jak i całe zespoły. Ze wsparcia narzędzi psychometrycznych warto korzystać na każdym etapie obecności pracownika w organizacji, choć niejednokrotnie warto zadbać o to również zanim podejmiemy ostateczną decyzję o dołączeniu danej osoby do organizacji – już na etapie rekrutacji.

Lumina Learning to programy i narzędzia psychometryczne, które ulepszają działanie organizacji wspierając procesy biznesowe poprzez zwiększenie świadomości pracowników oraz zespołów na temat ich kompetencji i możliwości ich rozwoju. Zdobyły one zaufanie i usprawniły funkcjonowanie firm na całym świecie. Programy szkoleniowe, przygotowywane w oparciu o indywidualne do potrzeby organizacji, wspierają uczestników w rozwoju umiejętności interpersonalnych oraz samoświadomości, usprawniają komunikację oraz współpracę w zespołach. Prowadzą do trwałej zmiany postaw oraz zachowań.

Cpl posiada certyfikację dwóch segmentów Lumina Learning: Lumina Spark, narzędzia psychometrycznego pozwalającego na przeprowadzenie pełnych badań osobowości oraz sesji szkoleniowych i coachingowych w zakresie rozwoju poszczególnych kompetencji wśród pracowników klienta, oraz Lumina Select, narzędzia wspierającego procesy rekrutacyjne.

To pierwszy i najlepiej rozwinięty produkt Luminy. Jest to innowacyjne narzędzie, oparte o rewolucyjne badania dr Stewarta Dessona z zakresu psychologii i psychometrii. Rewolucyjność podejścia Luminy przejawia się na nieszufladkowaniu pracowników w poszczególne kolory, czy kody. Lumina Spark zakłada inkluzywne podejście, które pokazuje w atrakcyjny sposób zarówno mocne cechy danej osoby, jak i obszary do rozwoju, wskazując, że posiadane kompetencje można rozwijać i zmieniać. Lumina jasno i czytelnie (w formie kolorowego Splasha, opisującego osobowość) ukazuje również ukryte skarby charakteru, z których można czerpać w życiu zawodowym, ukazując pełen potencjał kompetencyjny pracowników, który niejednokrotnie jest nieuświadomiony, bądź ograniczany przez czynniki zewnętrzne. Pełen profil Luminy jest dynamiczny, ukazuje nam osobowość w tzw. 3 personach: Naturalnej (jak najlepiej czujemy się sami ze sobą), Codziennej (jak normalnie zachowujemy się w pracy) oraz Przesadzonej (jak reagujemy w sytuacjach niezwykłych/ stresowych/ pod presją narzucaną również wewnętrznie), co pozwala zaobserwować trendy w zachowaniach oraz ich potencjalne przyczyny.

W ramach usługi Lumina Spark, każdy uczestnik badania może otrzymać:

  • indywidualny spersonalizowany ok. 30 stronnicowy raport omawiający aspekty osobowości, jak i wskazujący obszary do rozwoju;

  • sesję indywidualną omawiającą wyniki oraz raport;

  • sesję 1x2 (z bezpośrednim przełożonym, osobami współpracującymi), jeśli zależy nam na wykorzystaniu wyników badania w środowisku pracy.

Dla zespołów możlwe są również sesje zespołowe, jak i warsztaty (osobiście z matą) lub zdalnie, omawiające zależności między różnymi cechami i profilami osobowości wspierające współpracę i zrozumienie zespołu.

Lumina jest w pełni dostępna zdalnie, również w formie aplikacji na telefon i kodów QR, które można udostępniać innym osobom, co pozwala wykorzystywać ją bez ograniczeń i obostrzeń przestrzennych, by jak najlepiej rozumieć nasz zespół i współpracować ze sobą.

Każdy z pakietów jest inddywidualnie dopasowywany do potrzeb oraz celów organizacji. Współpracujemy również bezpośrednio z Lumina Partnerem na Polskę i Lumina Practitonerami w regionie, co pozwala nam świadczyć najwyższą jakość usługi.

Lumina Select jest odpowiedzią na potrzebę jakościowych procesów rekrutacji. Pozwala na przeanalizowanie profilu kandydata pod względem 16. kompetencji i 24. cech, ukazując w przejrzysty sposób jego potencjał, równocześnie podpowiadając listę kilku pytań dla osoby przeprowadzajacej proces rekrutacji, które zostały zidentyfikowane przez system jako potencjalne obszary do rozwoju kandydataw ramach przyjętego modelu kompetencyjnego dla danej roli. To krótki dokument formatu A4, który daje bardzo szeroki obraz dotyczący kompetencji kandydata, dzięki czemu szybko i sprawnie możemy zweryfikować czy dana osoba posiada cechy, których poszukujemy w zespole, jak również czy wpisuje się w zdefiniowane dla konkretnego stanowiska kompetencje. W ramach usługi Lumina Select możliwe jest tylko zamówienie raportów, jak również rozszerzenie współpracy w ramach usługi o indywidualne sesje z Lumina Practitionerem omawiajace profile kandydatów oraz wspierające osoby analizujące profile w procesie rekrutacji.

Lumina Select może znacząco odciążyć działy HR i usprawnić proces rekrutacji, poprzez skrócenie wywiadów kompetencyjnych do omówienia przykładów potencjalnie trudnych. Równocześnie w zamian dostarcza kandydatowi wspaniałe Candidate Experience, po otrzymaniu krótkiego podsumowania na swój temat. Taki raport może również usprawniać informację zwrotną z procesu, tłumacząc dlaczego nie zdecydowaliśmy się na zatrudnienie konkretnej osoby, bądź stanowić merytoryczną podkładkę pod decyzję o zaproszeniu jej do naszej organizacji. W ten sposób nie tylko oszczędzamy czas rekrutera, HRowca lub managera, ale również zmniejszamy ryzyko błędów rekrutacyjnych. Prosto, szybko, sprawnie i on-line.

Zainteresowały Cię narzędzia Lumina Learning? Zapraszamy do kontaktu.

Chętnie pomożemy i dostarczymy rozwiązania, które usprawnią funkcjonowanie Twojej firmy.

Powrót do Rozwój talentów